Bugun...


Satranç Köşesi

facebook-paylas
Hoşgörü ve Satranç!
Tarih: 30-03-2021 12:39:00 Güncelleme: 30-03-2021 12:39:00


Hoşgörü; genel anlamıyla kendi görüşümüze ve çoğunluğun görüş biçimine aykırı düşen görüşlere sabırlı olmak, hem de taraf tutmadan katlanabilmek demektir.

Bir arada yaşayan bireylerin oluşturduğu toplumumuz maalesef son yıllarda hoşgörü ve saygılı davranışlardan uzak tutumlar sergilemekte,  siyasi ve dini yönden de kutuplaşmalar artmaktadır.

Farklı kesimlerin belli bir amaç uğrunda bir araya geldiği oluşumlarda bile bazı zamanlar asıl amaç unutulup farklı görüşlere saygı sınırlarını aşacak şekilde davranılmakta, küskünlükler yaşanıp asıl hedeften uzaklaşılmaktadır. Bireyler; farklılıkları saygı çerçevesinde eleştirmelidirler. Tıpkı SGD'nin satranç uygulamalarına eleştirileri gibi. 

SGD,  federasyonun yanlış tutum ve uygulamaları; kararlarını tarafsız ve korkusuzca kimseden icazet almadan eleştirmektedir. Doğruya doğru; yanlışa yanlış demektedir. 

Başkanımız sayın Cem Tarlabaşı da 2018 TSF  Mali  Genel Kurulu’nda federasyon yetkilileri ve delegelerin huzurunda satranç uygulamalarında yapılan yanlışları cesurca söyleyip, yapıcı eleştirilerde bulunmuştur.

Yapıcı ve olumlu eleştiriye her bir bireyin, her bir  kurumun her zaman ihtiyacı vardır. 

Sevgi, saygı ve anlayışla birleşince herşey daha güzel olur. 

Satrançla kalın.

Turgay ERBu yazı 96 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARA
NAMAZ VAKİTLERİ
YUKARI