Bugun...


ismet ERGİN

facebook-paylas
Seçim Sathı!
Tarih: 29-04-2021 16:19:00 Güncelleme: 30-04-2021 13:56:00


Uzun bir aradan sonra Merhaba sevgili dostlar. Bütün dünyanın çok olağan üstü bir süreçten geçtiği bu günlerde hepinizden ricam sağlığınıza çok dikkat etmeniz. Mecbur kalmadıkça toplu taşıma araçlarını kullanmamanız maske ve mesafe kurallarına dikkat etmeniz. 2 haftalık kapanma süreci sonrası inşallah hastalık kontrol altına alınır ümidiyle gelelim asıl konumuza.  

Federasyonların secim mevzuatında oy kullanacak delegeler için şöyle bir hüküm bulunmaktadır. " Üst üste iki yıl federasyon faaliyetlerine katılan spor kulüpleri secimler de oy kullanır" der.

Federasyon seçimlerinin mevzuat düzeltilmeden 2021 yılına ertelenmesi delegelerin hiç birinin de oy kullanmaması anlamına gelmektedir. Çünkü 2020 yılında federasyon faaliyetlerinin olmaması, Sadece 2019 faaliyetleri ve 2021 faaliyetleri çerçevesinde oy kullanılması da mevzuata aykırı bir durum teşkil eder.

Esasında, Seçimlerin yapılması Türk satranç ve briçinin menfaatinedir. Başarılı olanların tekrar seçilmesi, başarısız olanların bir an önce sistemden uzaklaştırılması her iki camiayı da rahatlatacaktır. mevzuatla ilgili bakanlık herhangi bir düzeltme yapacakmı hep birlikte göreceğiz.

Satranç ve Briç Federasyonu seçimlerinde  aday olacak kişilere Briç ve Satranç tv olarak eşit mesafede olacağız. Mümkün olduğunca adayları ekranlara çıkarıp projelerini anlatmasına fırsat yaratacağız. Bunu yaparken de her zaman tarafsızlığımızı korumaya çalışacağız. Yanlış gördüğümüz her konuyu eleştirmeye briç ve satranç için iyi bulduğumuz her şeyi de desteklemeye devam edeceğiz. Sevgili dostlar Briç ve Satranç TV olarak tek amacımız her iki sporu da geniş kitlelere yayacak briç ve satranç da bir standart oluşturacak başarılı yöneticilerin görev almasını ve bu sporları dünya klasmanına taşımaları için çalışmalarıdır. Eğitime önem vermeleri alttan sporcu yetiştirecek projeleri geliştirecek yöneticilerin görev alması en büyük temennimizdir. Bu konuda kurum olarak bizim üzerimize düşecek her türlü görevi seve seve üstleniriz.

1 Mayıs itibarı ile 3. yılımızı idrak etmenin onurunu yaşıyoruz. Üç ayda kapanırsınız diyenler, 3 yıldır her geçen gün hem yayın mecralarımızı, hem de yayın içeriklerimizi geliştirerek devam ediyoruz.. Sağlığım el verdiği sürece Briç ve Satranç’a destek olmaya devam edeceğiz.  Haziran ayı itibarı ile adaylarla canlı açık oturumlar yapmaya başlayacağız. Bu konuda görüş ve önerileri olan değerli dostlar  ismetergin@itp.tv.tr  mail adresinden bana iletebilirler.Bu yazı 1561 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARA
NAMAZ VAKİTLERİ
YUKARI