Bugun...


ismet ERGİN

facebook-paylas
Lütfen Biraz Dikkat!
Tarih: 26-05-2019 13:44:00 Güncelleme: 26-05-2019 14:03:00


Değerli Briç sever dostlar Sosyal medya üzerinden Sayın Berna Serin Hanım efendinin, Briç sporcularını Avrupa Briç Şampiyonasında oynayacak sporcuların ülkemizin yüzü olacaklarından dolayı, temizlik,  kılık kıyafet konusunda ve davranış konusunda bir takım masum ve temiz bir kalple olduğuna inandığım uyarıları oldu.  Maalesef deyim yerindeyse hanımefendiye bir linç girişiminde bulunuldu. Ben son bir yıldır hepinizin malumu Briç ve Satranç Tv olarak Federasyonun hazırlamış olduğu turnuvaları çekiyorum. Dolaysıyla salondan en son kediler birde ben ayrılıyorum. İnanın sevgili Briç severler geride bıraktığınız o görüntüyü, kirliliği sizlere anlatamam. Salonun içi çöpten geçilmiyor plastik şişeler, kâğıt bardaklar, kâğıt parçaları, salonun dışı sigara izmaritleri ile dolu. Baktığınızda inanasınız gelmiyor. Her fırsatta her yayında briç sporcularının entelektüel ve yüksek eğitimli insanlar olduklarını söylüyoruz. Bizim entelektüel ve yüksek eğitimli insanlarımız, çevreye, doğaya bu kadar mı önem veriyorlar acaba? Medeni insan çevresini temiz tutan insandır. Aslan yattığı yerden belli olur diye boşuna dememişler herhalde.  En son Marmara Kulüpler Şampiyonasında ödül töreni yapılırken maalesef Şişli Belediye Başkanı Sayın Muammer Keskin bile dayanamadı mikrofondan yere atılan izmaritlerden dolayı uyarmak zorunda kaldı. Kimse gocunmamalı, herkes bir özeleştiri yapmalı bence,  bu organizasyonlarda ya da yaşamımız da hepimiz yeterince medenice davranabiliyor muyuz çevremize, doğaya veya karşımızdaki insanlara saygılı davranabiliyor muyuz? İnsana, çevreye ve doğaya saygı çerçevesinde bir kez daha gözden geçirmek ve empati yapmamız gerektiği kanısındayım. Gerçekten insana, çevreye saygı duyan medeni insanlarmıyız. Gereğini yapan insanları buradan tenzih ederim lütfen kimse alınmasın. Biz kamu yararına yayın yapan bağımsız tarafsız bir kuruluş olarak kamu yararı gördüğümüz her haberi yapmakla yükümlüyüz. Kimseyi rencide etmek veya hakaret etmek değildir amacımız, bunun böyle bilinmesinde yarar var.

Şundan kimsenin kuşkusu olmasın özel yaşamında ilkeli davranan, insana, doğaya ve çevreye saygılı olan değerli dostlara 15 Haziranda başlayacak olan Avrupa briç Şampiyonasına nasıl gelmesi gerektiğini, nasıl davranması gerektiğini söylemek haddimiz de değildir. Avrupa şampiyonası sırasında güler yüzü eksik etmemiz, bir birimize karşı son derece saygılı olmamız gerektiğini herhalde söylemeye gerek bile yoktur diye düşünüyorum. Ülkemize gelecek yüzlerce yabancı misafirlerimizi ülkemizden iyi bir intiba ile göndermek hepimizin görevi olmalıdır.

Avrupa şampiyonasını canlı olarak yayınlayacağımızdan dolayı bütün dünya bizim üzerimizden izleyecek. Biz Briç ve Satranç TV olarak mümkün olduğu kadar güzel olan Enstantaneleri vermek istiyoruz. Briç sever dostlarımızın bize bolca olumlu görüntüler vereceklerinden en ufak bir kuşku duymuyoruz. Belki bazı Briç sever dostlar size mi kaldı bize ne yapacağımızı söylemek diyebilirler. Hâşâ haddimizin olmadığını yukarıda belirtmiştik. Biz sorumlu yurttaş ve kamu yayıncılığı bilinciyle hareketle bir hatırlatma yapıyoruz sadece, hepinize sevgi ve saygılar sunuyoruz.Bu yazı 4684 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR

Türkiye Satranç Federasyonunu Başarılı Buluyormusunuz?


HABER ARA
NAMAZ VAKİTLERİ
YUKARI