Bugun...


ismet ERGİN

facebook-paylas
2020 Federasyonların Seçim yılı!
Tarih: 01-03-2020 13:23:00 Güncelleme: 03-03-2020 09:59:00


Bu yıl Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki 38 Federasyonun seçim yılı olacak. Ekim, Kasım aylarında yapılacak olan seçimlerde bizi ilgilendiren iki federasyon var. Satranç ve Briç Federasyonları, her iki federasyonda da Ülkemizde akıl sporlarının önünü açacak daha tabana yayacak projeleri olan, hedefleri olan yönetimlerin seçilmeleri akıl sporları camiası için önem arz etmektedir. Briç ve Satranç TV bu süreçte tamamen tarafsız ilkeli akıl sporlarına fayda sağlayacak yönetimlere destek vereceğini şimdiden belirtmekte hiç bir sakınca görmüyor. Biz her iki camiada da küsleri barıştıracak üyelerinin liyakat sahibi yönetimlerin iş başında olması için elimizden gelen çabayı göstermeye çalışacağız. Ağustos ayından itibaren seçim programları yapmaya başlayacağız. Akıl sporlarında ki bugüne kadar yapılanları ve yapılmayanları konuşacağız. Sorunları ve çözüm önerileri konusunda tartışma programları yapacağız. Geçmiş de yapılan Genel Kurullar gibi olmayacak değerli Okurlarım. Biz televizyon olarak yapılan yanlışları anında sizlere duyurmaya çalışacağız. Rekabette adaleti sağlamaya çalışacağız. Geçmiş dönemde satranç da 417, Briç de de 176 delege oy kullanmış, bu dönemde de aynı sayıda mı oy kullanılır daha belli değil.

 

KİMLER OY KULLANACAK?


       Delegeler oy kullanımı işlemini, “Kendi Dalında” ve “Tüm Branşlarda” olmak üzere, 2 ayrı grupta gerçekleştirecek. Kendi dalında oy kullanacak olanlar statüsüne girenler şöyle: Kulüpler, Dünya ve Avrupa Federasyonları’nın yönetimlerinde üyeliği sürenler, Olimpiyat Oyunları ile Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında görev almış hakemler, askeri spor oyunları dahil Dünya Şampiyonu olanlar (aktif sporculuğu bırakmış olma koşuluyla), 1 yıl federasyon başkanlığı yapanlar, illerinde oy kullandıkları spor dalında resmi spor faaliyeti bulunan il müdürleri, faal olan hakem, antrenör, eğitmen, rehber ve benzeri elemanların kurdukları dernekleri temsilen dernek başkanları, ilgili spor dalına katkı yapan vakıf yönetim başkanları, özel beden eğitimi spor tesisi bulunan kişiler.
       Tüm branşlarda oy kullanacak delegeler de şunlardan oluşuyor: Merkez Danışma Kurulu’nun 11 üyesi, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı ve bu kuruluşun 5 temsilcisi, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı ile kurumun 3 üyesi, Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı ve 5 üyesi.

Youtube kanalımıza üye olarak bize destek olabilirsiniz..Bu yazı 3066 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR

Türkiye Satranç Federasyonunu Başarılı Buluyormusunuz?


HABER ARA
NAMAZ VAKİTLERİ
YUKARI