Bugun...


Haluk Yönel

facebook-paylas
2 Sinek açılışına Defans!
Tarih: 27-05-2019 10:46:00 Güncelleme: 27-05-2019 10:47:00


Eddie Kantar'dan yorumlara devam ediyoruz...

Deklere yorumu:

Doğunun, lehte zon durumunu da gözeterek, 2 sinek açıcısının elinin doğal özelliğini aktarmasını olabildiğince engellemeye çalışacak bir şekilde blokatif konuşma yapması doğaldır.

Kuzey olarak, 2 as ile ortağı şilem oynatmak cok doğru görünüyor. Nitekim 4 maça kübidi kupadan şilem ilgisini gösteriyor.

Güney olarak, ortağın 4 maça kübidi üzerine rahatlıkla 4NT ile key kart sorabiliyorsunuz. Ortak 2 adet key kart verince de,  pratik olarak 13 el sayabiliyor (5 kupa, 1 maça, 3 karo ve büyük bir olasılıkla 4 sinek) ve 7 kupayı kolayca deklere edebiliyorsunuz.

 

Atak yorumu:

Batı olarak , rakip kendi arzusuyla, kontrollü bir şekilde büyük sileme gitmesi halinde, ortağın okuduğu bir renk olmadıkça, tek renginizi katiyen atak etmeyiniz.Çünkü ortağınızın ası bulunmamaktadır ve atağınız ortağın olası vale ve/veya damını badem ettirebilecektir.

Tek renkten atağın küçük sileme karşı şansı olabilir. Çünkü ortağınızda atak renginin veya kozun ası bulunabilir ve bu surette kup alarak kontratı batırabilme şansınız olabilir. Ancak elinizde bir adet as varsa, rakibin kendi arzusuyla geldiği küçük şileme  karşı da tek atağın şansı bulunmamaktadır.

Oyun yorumu:

Güney olarak, sineklerin olası 4-1 dağılımına önlem alınması halinde oyunun batarı yoktur. Sorun hangi rakipte 4 lü sinek olduğunun dikkatlice sayılmasındadır. Maça asını alın. Sonunda yerde kalacak şekilde 3 tur koz çekin ve yerden maça oynayarak elden çakın. Batının 2. maçaya uyduğunu gördüğünüzde, batıda 3  ve doğuda 6 adet maçaya oynayın. Doğunun 2 adet kupa ve 6+ maça ile 8 kartını biliyorsunuz. Anahtar renginiz sineği sona bırakın ve karolarınız çekin. Doğunun tek karosu olduğunu gördüğünüzde, sinekte uzunluğunu fark edeceksiniz. Sinek papazı çekin ve asa doğru küçük sinek oynadığınızda batının tek ve doğunun 4 adet sineği olduğunu sayacaksınız.  Saymanın  alternatifi yoktur.

 Bu yazı 5262 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARA
YUKARI