Bugun...


Türkiye Briç Federasyonu Delege Kura Çekimi(Ankara)
Tarih: 16-07-2021 20:56:36 Güncelleme: 17-07-2021 15:49:02


facebook-paylasYoutube kanalımıza en az Gümüş üye olduğunuz takdirde kanalımızın bir çok imkanalarından faydalanırsınız.

Bu video 1291 defa izlenmiştir.

Mehmet Gökay / 19-07-2021 16:29

Değerli Briç Ailesini oluşturan Arkadaşlar; söze iki başkan adayımız Yasemin Merçil ve Hakan Tabak kardeşlerimize sevgi ve saygılarımı ileterek başlamak istiyorum. Bu yazımı* iki değerli adayın delege kura çekimi esnasında Briç & Satranç Tv de ki demeçlerini seyretmeden önce kaleme almıştım. *”Arkadaşlar net ve kısa; zaman güçlerimizi birleştirme zamanıdır. Kimilerimize antipatik gelebilir ama eş başkanlık pratik ve faydalı bir yöntemdir.Hatta Tito usulü öz yönetim sistemi ile iki aday, hatta seçilecek yönetim kurulunda ki arkadaşlar sırayla başkanlık yapabilirler.Ama bu kez pozitif ayrımcılık yaparak kadın arkadaşlara öncelik sağlayarak. Ayrıca alt komitelere yine kadın başkanlar ve alt kadrolarına profesyonel sayılacak expertlerle doldurulması kanımca olumlu olacaktır.Yıllarca fedakarca görev aldılar ama bu kez bricimize kadınlarmızın ellerinin yoğun bir şekilde değmesinde yarar var. Amma velakin şu isteğimiz yıllardır seçimden önce ısrarla yapılmamaktadır.Seçimden önce kapsamlı bir briç şurasının toplanması ve adayların programları ile kendilerini bağlamaları ve briç kamuoyunun seçimden önce görüşünü almaları ve kendi görüşlerini detaylı anlatmaları bir türlü hayata geçirilemiyor.Çünkü kongre ortamları yaratıcı olmaktan uzak kısır geçmektedir.Ancak bu pandemi döneminde bu şura İnternet ortamında canlı olarak yapılabilir.”* Şimdi de Yasemin Hanım ın birleşme önerdiğini değerli İsmet Beyin röportajından öğrendim.Hakan Tabak Kardeşimin değişmeli başkanlık sistemiyle bu öneriyi tekrar değerlendirmesini dilerim.Ama demokratik yarıştır iki adayında fikirlerine saygı duyarız. Ayrıca röportajda iki adayda hagisi seçilirse seçilsin birbirlerine destek verceklerine söz verdiler.Briç Ailemize yakışanda budur. Daha çok önerilerimiz var ama buraya sığmaz, vaktinizi almayayım.İki değerli adayımızada başarılar ve kolaylıklar diliyorum.Kalın sağlıcakla…Mehmet GÖKAY. 19 Temmuz 2021


FACEBOOK YORUM
Yorum

VİDEO KATEGORİLERİ
VİDEOLAR
  • ÇOK İZLENENLER
  • YORUMLANANLAR
Ataköy Briç Spor KulübüBriç-Satranç tv Ataköy Briç Spor Kulübü.
5106 İzlenme
Kup Briç Spor Kulübü
4908 İzlenme
Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonası TRT Spor Canlı Yayınında...Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından Antalya'da düzenlenen “Türkiye Küçü..
4370 İzlenme
Youtube kanalımıza abone olduğunuz takdirde kanalımızızn bir çok imkanlarından f..
Bu videoyu izleyebilmeniz için Youtube kanalımıza en az Gümüş üye olmalısınız....
Youtube kanalımıza en az Gümüş üye olduğunuz takdirde kanalımızın bir çok imkana..
YUKARI